קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

תיקון סוויץ' לרכב

 

כל נהג רכב וודאי מכיר את המושג סוויץ' לרכב, אך לא כולם מבינים היטב מהו הייעוד שלו ומדוע הוא כה חשוב לתפעול הרכב שלנו. לשם כך הכנו מדריך בנושא המפרט את תפקידו של הסוויץ' וכן הצגת תקלות נפוצות ודרכים לטיפול ותיקון.
 

מהו סוויץ לרכב ומה חשיבותו?

 
הסוויץ לרכב הוא למעשה מתג ההפעלה שלו. הוא זה שמחבר בין המערכות ברכב, בין המנוע לבין מערכת המחשוב ולמעשה מספק מתח לכל מה שאנו רואים מול עיננו כמו לוח המחוונים, המזגן, הרדיו וכולה. אמנם הסוויץ הוא רק חלק קטן מהמערכת אך הוא זה שמפעיל אותה ומכאן אפשר לומר שהוא קריטי לפעולת הרכב, ממש כמו שנשווה את המזגן או מערכת האורות במקום מסוים למתג ההפעלה שלהם. הסוויץ יכול להתקלקל בגלל מספר סיבות וחלקן כנראה מוכרות גם לכם.

 

מהן התקלות הנפוצות לסוויץ לרכב?

 
  • אחת התקלות הנפוצות ביותר שיכולות לקרות לסוויץ ברכב הוא שהסוויץ לא מסתובב. זה רגע כל כך מעצבן עד שאתם יכולים לנסות לסובב אותו תוך הפעלת עוד יותר כוח מה שיכול להיות בעייתי יותר, ולגרום לשבירת המפתח בתוך הסוויץ. זוהי תקלה נפוצה מאוד והסיבה היא בדרך כלל הישחקות של הסוויץ מה שלעתים דורש לא רק תיקון אלא החלפה.

  • עוד אחת מהתקלות הנפוצות שאנו בניר המהיר מנעולן יצאת גדול נתקלים בהן הרבה, היא שהמפתח בכלל לא נכנס. מצב זה יכול לקרות בגלל שהצילינדר שאליו אתם מכניסים את המפתח שחוק, או שבכלל נתקע בתוכו משהו, אולי אפילו חלק מהמפתח. בעיה כזו יכולה להיות עוד יותר מסתכלת וגם כאן הפתרון הוא לא להשתמש בכוח.

  • בעיה נפוצה נוספת היא שהמפתח לא מסתובב בצורה מושלמת. יכול להיות שהוא לא מסתובב בצורה חלקה מספיק ויכול להיות שהוא מסתובב בצורה חלקה מידי. בכל מקרה מדובר בבעיה וגם אם נראה לכם שזו לא בעיה, כדאי שתטפלו בה כי מהר מאוד היא תלך ותחמיר עד שהסוויץ ייתקע לחלוטין.
 

האם יש פתרונות עצמאיים?

 
 
במקרים מסוימים של תקלות סוויץ' ייתכן כי נוכל לפתור את הבעיה באופן עצמאי, יחד עם זאת, לרוב עדיף לתת את המשימה לאיש מקצוע מומחה על מנת שלא נגרום נזק לרכב. רוב האנשים ינסו להפעיל כוח כדי לסובב את המפתח או לדחוף אותו חזק יותר אל הסוויץ מה שיכול להוביל לשבר שלו וצרות צרורות וגדולות יותר. פתרון שכן יכול לעבוד במקרים מסוימים הוא לשמן מעט את המפתח ואז לנסות להתניע, או לשחק מעט עם ההגה כי יכול להיות שהוא זה שנעל את הסוויץ.
 

מתי נזדקק למנעולן לשם תיקון הסוויץ?

 
הפתרונות העצמאיים יכולים להיות קלים, פשוטים וזולים אך בכל מקרה לא תמיד הם יהיו התשובה. כאשר אלו לא מצליחים, אין מנוס מלקרוא לצוות מקצועי שיפתור את הבעיה, ואנו בניר המהיר מנעולן יצאת גדול תמיד כאן לשירותכם. אנו כבר שנים רבות מתעסקים בכל מה שקשור לעולם המנעולים ואתם יכולים להיות בטוחים שלא רק שתקבלו את הטיפול הכי מקצועי, אמין ואדיב שיש, הוא גם יהיה הכי מהיר שיש, זמין בכל עת ובמחירים הכי משתלמים. לנו חשוב שהחיים שלכם ישובו לסדרם כמה שיותר מהר ושתצאו מהמפגש איתנו עם חיוך, והלקוחות שלנו יעידו שאנו עושים זאת בצורה מושלמת.

 
הסוויץ' נתקע? מפתח הרכב לא מסתובב? צרו קשר כעת עם ניר המהיר לטיפול מהיר ומקצועי -