קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

מנעולים ומפתחות-תקלות נפוצות

 
מפתחות ומנעולים לא תמיד פותחים לנו את הדלתות, כי גם בהם, לפעמים, יש תקלות. המנעולנים המקצועיים של "ניר המהיר" איגדו עבורכם את התקלות הנפוצות לרשימה אחת, כדי שתוכלו ללמוד מה הגורם לתקלה ואיך אפשר לפתור אותה בצורה היעילה והמהירה ביותר.
 

תקלות ופתרונן

 
מנעול לא מסתובב
אם המפתח לא מסתובב בחור המנעול אל תמהרו לשפוך עליו כל שמן שיש לכם בבית. נכון שאומרים שמנגנון צריך להיות משומן, אבל שימוש בשמן לא נכון יכול רק להרוס עוד יותר. שימו שמן רק אם יש לכם את השמן המיוחד לכך - WD40. אפשר גם לנסות K300, שמאוד דומה לתרסיס הייעודי בהרכב הכימי, אבל כל שמן אחר רק יזיק יותר.

מנעול לא נפתח / מנעול לא ננעל
אם המנעול לא נפתח או נסגר בכלל והמפתח לא פותח דלת, אפשר לנסות לשמן בתרסיס הייעודי שהוזכר מעלה. מאוד לא כדאי להכות במנעול או לדחוף לתוכו דברים, כי זה כנראה רק יזיק. אם השימון לא עזר – והמנעול לא ננעל או לא נפתח, כדאי מאוד לפנות למנעולן.

מפתח לא מסתובב ברכב
אם המפתח לא מסתובב ב"סוויץ'", אתם יכולים לנסות לשמן את הסוויץ' מבפנים ולנסות שוב. אם זה לא עוזר, אל תנסו בכוח, כי זה יכול לעקם את שיני המפתח ולגרום לכך שתצטרכו גם מפתח חדש. הזמינו מנעולן המתמחה ברכבים והוא יפתור את הבעיה.

מפתח לא פותח דלת
אם המפתח לא פותח את הדלת יכול להיות שיש בעיה במפתח ויכול להיות שיש בעיה במנעול. במקום להיכנס להוצאות מיותרות, הזמינו מנעולן שיבדוק את שניהם, ויגיד לכם אם אתם צריכים רק לשכפל מפתח, או להחליף מנעול.

מפתח לא יוצא מהמנעול
אם המפתח נתקע במנעול לא כדאי להכות בו, כי זה רק יכול לגרום נזק. הפתרון גם כאן הוא שימון, שבהחלט יכול לעזור. אם זה לא עובד, כדאי להזמין מנעולן.

מפתח לא נכנס למנעול
אם המפתח לא נכנס למנעול סביר להניח שאחת או יותר מהשיניים שלו התעקמו. נסו להשתמש במפתח אחר, אם יש לכם כזה, ואם זה לא עובד – תצטרכו לדאוג לשכפל (או, אם אין עותק נוסף – להחליף את המנעול).

מפתח שבור במנעול
אם נשבר מפתח בחור המנעול ואי אפשר להוציאו, לא כדאי להכות בו, כי יכול להיות שיישאר רק חלק קטן שלא יאפשר גם למנעולן להוציאו. כדאי להזמין מנעולן אשר ינסה לשלוף את המפתח בכלים מתאימים, ואם לא יצליח – יוכל באותה הזדמנות להחליף לכם מנעול.

שלט לרכב לא עובד
אם השלט של הרכב הפסיק לעבוד, יכול להיות שמדובר רק בסוללה שנגמרה. אם החלפתם סוללה והתקלה עדיין בעינה, הזמינו מנעולן המתמחה בתחום, אשר יוכל במקרים רבים לתקן את השלט הקיים ובמידת הצורך – להחליפו באחר.
 
מנעולים ומפתחות תקלות נפוצות
 
צוות המנעולנים של ניר המהיר מתמחה בטיפול בכל בעיה בתחום המנעולים והמפתחות, כולל פריצת רכבים, החלפת צילינדר, טיפול בכל סוגי המנעולים ועוד.
 
אם אתם עומדים מול דלת נעולה – חייגו עכשיו 052-5814517 ואחד המנעולנים המוסמכים שלכם יגיע בהקדם.