קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

כספות ביתיות

 
ברוב המקרים, אנשים שמתקינים כספות ביתיות עושים זאת לאחר שכבר פרצו לביתם. השאננות האופיינית לישראלים, המחשבה ש"לי זה לא יקרה" היא מחשבה טיפוסית לישראלי המצוי, מחשבה שעלולה לעלות לו ביוקר במקרה הצורך. במאמר הבא נסביר על המקרים שבהם כדאי להתקין כספת בבית, על סוגי הכספות הקיימות בשוק, ונוסיף מספר טיפים לבחירת כספת המתאימה לצרכים שלכם.
 

מתי נתקין כספות ביתיות

 
כספות ביתיות מיועדות להגן על חפצים יקרי ערך או בעלי סיכון בטיחותי בתוך הבית. במקרה הראשון, שבו בעלי הבית מעוניינים להגן על חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, אגרות כסף או כסף מזומן לדוגמא, הכספת מיועדת להגנה מפני פורצים. כאשר מותקנת בבית כספת, גם במקרה של פריצה ושוד, היא מהווה הגנה כפולה מפני שוד של חפצים חשובים שערכם רב.

במקרה השני, שבו נרצה להגן על חפצים בעלי סיכון בטיחותי ליושבי הבית, בדרך כלל יהיה מדובר בכלי נשק שלא יכולים להגיע להישג ידם של הילדים הנוכחים בבית. תקנות הצבא וכוחות הביטחון מחייבות אנשים נושאי נשק לשמור על כלי נשקם מאחורי שני מנעולים, ועדיף בתוך כספת על מנת למנוע נזקים בטיחותיים ואסונות כבדים.
 
כספות ביתיות
 

אילו סוגי כספות קיימים?

 
בשוק הכספות כיום קיימים שני סוגים מרכזיים: כספת דיגיטלית וכספת מכנית. הדיגיטלית מופעלת באמצעות הקשה של קוד מסוים שפותח את הכספת. את הקוד ניתן לתכנת בכל פעם מחדש שסוגרים את הכספת (בדומה לכספות של בתי מלון) או אחת ולתמיד, לבחירת המשתמש. הכספות המכניות פועלות באמצעות צילינדר משוכלל וידני, שנפתח באמצעות מפתח ייחודי.
 

טיפים ועצות לבחירת כספת

 
במקרים רבים שבהם מתרחשת פריצה של כספות ביתיות, השודדים פשוט עוקרים את הכספת ממקומה. על מנת למנוע עקירה של הכספת כדאי מאוד לרכוש כספת כבדה שתקשה על הפורצים לשאת אותה בזמן פריצת הכספת שנמשכת דקות מעטות. בנוסף, כדאי לעגן את הכספת לקיר שעשוי מבטון וגם לרצפה, על ידי שימוש בעיגון כפול אנו מקשים על הפורצים לעקור את הכספת ממקומה ומאפשרים שמירה מלאה על הציוד שבתוך הכספת.
 
יש לכם שאלות? מעוניינים במידע נוסף? חייגו אלינו ל"ניר המהיר" לקבלת מגוון שירותי מנעולנות ושירותי פריצת כספות במידת הצורך 052-5814517.