קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

מפתח נתקע בסוויץ' – מה עושים?

 
זה מבאס אמנם, אבל זה קורה מידי פעם – הסוויץ' ברכב מתקלקל. הסוויץ' ברכב הוא בעצם המנעול אליו נכנס המפתח של הרכב, והוא אחראי על התנעת הרכב. כאשר הסוויץ' מתקלקל יש שתי אפשרויות – תיקון הסוויץ' או החלפת סוויץ' לרכב.
 

אז מה עושים אם המפתח נתקע בסוויץ'?

 
  • מה קורה בסוויצ' כאשר נתקע בו מפתח? כאשר המפתח נתקע בסוויץ' והוא לא מסתובב זה אומר שהפינים של המנעול נתקעו בחלק הפנימי ויש לשחרר אותם. הפינים עלולים להתקע כתוצאה מסיבות שונות – הכנסת מפתח לא נכון למנעול, מצב בו הפינים מעט עקומים וכדומה. ישנם מקרים בהם מדובר בתקלה קטנה שאתם יכולים לטפל בה בעצמכם, אך במקרים אחרים יש צורך לקרוא למנעולן רכב.

  • בשלב הראשון, מנסים לטפל בעצמנו – במידה והמפתח לא יוצא מהסוויץ', יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם. עם זאת, שימו לב! עשו הכל בזהירות ובעדינות. פעולות חזקות ואגרסיביות עלולות לגרום לנזק נוסף בסוויצ'. נסו לסובב את המפתח לצדדים בעדינות ולהוציא אותו. במידה וזה לא עובד, נסו לדפוק בעדינות על הצד האחורי של המפתח עם פטיש. הקפידו לעשות זאת בעדינות, ואם ניתן תוך ניסיון לסובב את המפתח לצד שפותח את המנעול. אפשרות נוספת היא להפעיל לחץ באמצעות ההגה. לנסות לסובב את ההגה ימינה ושמאלה במקביל לניסיון לסובב את המפתח בסוויצ'. כמו כן, ניתן לשמן את הסוויץ' מבפנים.

  • קריאה למנעולן – במידה ולא הצלחתם לפתור את הבעיה בסוויץ' בעצמכם, כדאי לקרוא במהרה למנעולן מוסמך. המנעולן יידע כיצד לפרק את הסוויץ' ולהוציא אותו. לאחר שיוציא אותו הוא יוכל לבדוק ולהבין בדיוק מה הבעיה בסוויץ'. במידה ולא ניתן לתקן את התקלה בסוויץ' יהיה צורך בהחלפת סוויץ' לרכב. החלפת סוויץ' לרכב עלולה לעלות לא מעט כסף, ולכן חשוב להשקיע בה ולוודא כי היא נעשית בידי מנעולן מוסמך ומקצועי.
 

במידה והתקלה לא נפתרה פנו אל ניר המהיר - לטיפול מקצועי ומהיר!

 
במידה והמפתח תקוע בסוויץ' ללא הצלחה לשחררו באופן עצמאי חשוב לבחור במנעולן רכב אמין ומקצועי, המחזיק בתעודת מנעולן. ניר המהיר מספקת שירותי מנעולן בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות, 24/6, השירותים כוללים שכפול מפתחות ושלט לרכב, שחזור מפתח לרכב, פריצת רכבים וכן תיקון והחלפת סוויץ' לרכב במקרים בהם המפתח נתקע ברכב.